בעוד רובם של האנשים החולמים להסיר את המשקפיים נמצאים מתאימים לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר (מבין הסיבות ניתן למצוא קרנית דקה \ עבה מדי, קרטוקונוס, אישונים מורחב יתר על המידה, עיניים יבשות – תעלות דמות פגועה וכן מספר גבוה מדי), יש אחוז מסוים אשר נמצא לא מתאים לכך. לפני שאתם מוותרים ומתייאשים סופית, דעו כי הרפואה מצאה פתרון – השתלת עדשות.

השתלת עדשות

הכנות לניתוח

באם אנכם מתאימים לביצוע הסרת משקפיים בלייזר, תוכלו לשקול ביצוע של ניתוח השתלת עדשות, אך בטרם לכך חשוב ביותר לבצע בדיקת התאמה מקיפה על מנת לוודא כי הנכם אכן מתאימים. במהלך בדיקת ההתאמה, תעברו בדיקות (אשר חלקן נכללות בבדיקת ההתאמה שלפני ניתוח להסרת משקפיים בלייזר) אשר כוללות בדיקה כללית של מבנה העין, בדיקת ראייה, צילומים של פנים העין ווידוי כי הקרנית וכן הרשתית תקינות לחלוטין. באם עברתם בהצלחה את בדיקת ההתאמה, ומאחר והעדשה מעוצבת לכל מטופל באופן אישי, תוזמן עבורכם עדשה מותאמת אישית על פי נתוני העין שלכם.

כיצד השיטה עובדת

בעודה מתבססת על טכניקה המשמשת בעת ניתוח קטרקט, ובזכות התקדמות רפואת העיניים בעשרים השנים האחרונות, ניתן כיום להשתיל עדשות תוך כדי השארת העדשה המקורית בעין. את העדשה המותאמת עבורכם באופן אישי משתילים (משכו של הניתוח נע בין 15 – 20 דקות) בין העדשה המקורית של עיניכם, לבין הקשתית; תלוי בסוג העדשה המושתלת, העדשה יכולה להיות מושתלת ישירות על גביה.

השתלת עדשות יתרונות

לאחר 20 שנים בהן הניתוח נצא בשוק, הינו נחשב לבטוח במיוחד ואינו כולל סיכונים מיוחדים.

בנוסף, הניסיון הרב בשימוש בטכניקה מאפשר ניתוח עתידי של מצב העין, למרות שמטרת ההשתלה הינה תמידית, להוציא את העדשה המושתלת במקרה בה הינה מפריעה.

בעוד לניתוח הסרת משקפיים בלייזר אין את היכולת להוריד מספר ראייה גבוה, לטכניקת השתלת עדשות – יש.

בעוד לעיתים במהלך ניתוח לייזר ישנה נסיגה בראייה, בניתוח השתלת עדשות העדשה הינה מקובעת ויציבה, ועל כן מתבטל חשש זה.

לרב לאחר הניתוח, ראיית המטופל תהיה חדה יותר מאשר שראה בעזרת משקפיים.

תופעות לוואי כמו יובש בעיניים, טבעת אור וראייה חלשה בלילה, אשר באות לידי ביטוי לאחר ניתוח הסרת משקפיים, לא יופיע בהליך זה.

מי מתאים לניתוח

בנוסף לבדיקת ההתאמה, אשר בה יקבעו המידות האופטימליות לעדשה שעתידה להישתל, חשוב לציין כי על המטופל להיות במצב בריאותי תקין, בגילאי 18-50 ובעל מספר אשר אינו גבוה, ובמיוחד – יציב (תשבורת יציבה).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לשיחה קצרה על הטיפול שלכם - מלאו את הפרטים​

השאירו לנו את הפרטים שלכם ונציגנו יתקשרו אליכם מיד לספק לכם מידע מהיר ומקצועי, מחירים ושירות השוואת מחירים.