הסרת משקפיים בלייזר השוואת מחירים - שירות אישי חינם!

  • מלאו את הטופס וקבלו עד 3 הצעות מחיר
  • קבלו מידע עוד היום מטובי הרופאים בישראל
  • בצעו השוואת מחירים מהירה
  • חסכו עד 50% ממחירי השוק
* השירות ניתן בחינם וללא כל התחייבות

ניתוח קטרקט

קטרקט (ירוד, בעברית) הינה תופעה של עכירות בעדשות העין, אשר לרב מתרחשת אצל אנשים בגילאים מבוגרים (ובמקרים נדירים צעירים יותר, ואף מתחת לגיל 40), אשר גורמת להפרעות בראייה ומשתנה בהתאם לרמת העכירות. העכירות מורכבת מלכלוך ופסולת, אשר במשך השנים הצטברו על העדשה הצלולה אשר מאחורי קשתית העין.

בעוד בעין בריאה העדשה נקייה והראייה חלקה, בעדשה אשר סובלת מקטרקט, קרני האור אשר יוצרות את התמונה אין מתקבלות באופן חלק ומכאן הפגיעה בראייה. בעוד שהתופעה לרב מתרחשת כתוצאה מהצטברות חומר זר על העדשה, יכולה להופיע גם כתוצאה ממחלות שונות, אשר הפופולרית שבהן הינה סוכרת.

ניתוח קטרקט

ראשית יש להדגיש כי הניתוח לא נעשה בכל מצב של קטרקט, אלא רק באם יש פגיעה משמעותית בראיית המטופל, וכן באם קיים חשש להתפתחותה. בעוד הקטרקט נחשב לנפוץ במיוחד (65%) בגילאים מבוגרים של בני 60 פלוס, רבים בוחרים בניתוח על מנת להחזיר לעצמם את הראייה הנקייה והחדה.

בעוד לרב התופעה קוראת כתוצאה מהזדקנות או סוכרת, יכולה להתרחש גם כתוצאה מטראומה עמה העין מתמודדת; הליך ניתוחי בעין, מכה חזקה, עכירות מולדת בעדשת העין ועוד. בנוסף, בעוד שלעיתים התופעה מתקדמת יותר בעין אחת מאשר בשנייה, לרב התופעה תתקדם באותו קצב בשתי העיניים במקביל.

ישנם שני סוגי של ניתוחים לטיפול בקטרקט; הראשון והפופולרי יותר מתבצע על ידי מכשיר הנקרא “פאקו”, אשר מוכנס מאחורי הקרנית, וממוסס את השכבה העכורה , ואילו השני הינו הליך כירורגי יותר, אשר מתבצע על ידי חיתוך והסרה של שכבת הלכלוך העכורה על קרנית העין.

הכנות לניתוח

השלב הראשון בטרם תחילת הניתוח הינו לעבור בדיקת ראייה, אשר לאחריה הרופא יוכל להבין במדויק את מצב העין ההתחלתי, ובהתאם לכך לבחור את הטכניקה הניתוחית העדיפה. כמובן שיש לעדכן את הרופא שעתיד לבצע את הניתוח בכל רגישות \ אשפוזי עבר \ נטילת ויטמינים \ מחלות על מנת להקטין ככל הניתן את הסיכונים ותופעות הלוואי שיכולות להתעורר. בנוסף, יש להתכונן ולהכין את עצמך למשך החלמה של שבועיים – שלושה, בהם אסור יהיה עליכם להיות תחת פעילות פיזית, על מנת לאפשר לעין להחלים במלואה.

לאחר הניתוח,

לאחר ההליך סביר שתרגישו מחושים בשעות שלאחריו, אשר ניתן להפחיתם משמעותית על ידי נטילת משככי כאבים. וכאמור, בפרק הזמן של שבועיים – שלושה לאחר הניתוח יש להקפיד על אי חשיפה מרובה לשמש, וכן להימנע ממאמץ, על מנת לאפשר לעין את פרק הזמן הנחוץ לה על מנת להחלים באופן מלא.

כל הזכויות שמורות eyelaser4u 2017 | המידע באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי