קטרקט (ירוד, בעברית) הינה תופעה של עכירות בעדשות העין, אשר לרב מתרחשת אצל אנשים בגילאים מבוגרים (ובמקרים נדירים צעירים יותר, ואף מתחת לגיל 40), אשר גורמת להפרעות בראייה ומשתנה בהתאם לרמת העכירות. העכירות מורכבת מלכלוך ופסולת, אשר במשך השנים הצטברו על העדשה הצלולה אשר מאחורי קשתית העין.

בעוד בעין בריאה העדשה נקייה והראייה חלקה, בעדשה אשר סובלת מקטרקט, קרני האור אשר יוצרות את התמונה אין מתקבלות באופן חלק ומכאן הפגיעה בראייה. בעוד שהתופעה לרב מתרחשת כתוצאה מהצטברות חומר זר על העדשה, יכולה להופיע גם כתוצאה ממחלות שונות, אשר הפופולרית שבהן הינה סוכרת.

ניתוח קטרקט

ניתוח קטרקט

ראשית יש להדגיש כי הניתוח לא נעשה בכל מצב של קטרקט, אלא רק באם יש פגיעה משמעותית בראיית המטופל, וכן באם קיים חשש להתפתחותה. בעוד הקטרקט נחשב לנפוץ במיוחד (65%) בגילאים מבוגרים של בני 60 פלוס, רבים בוחרים בניתוח על מנת להחזיר לעצמם את הראייה הנקייה והחדה.

בעוד לרב התופעה קוראת כתוצאה מהזדקנות או סוכרת, יכולה להתרחש גם כתוצאה מטראומה עמה העין מתמודדת; הליך ניתוחי בעין, מכה חזקה, עכירות מולדת בעדשת העין ועוד. בנוסף, בעוד שלעיתים התופעה מתקדמת יותר בעין אחת מאשר בשנייה, לרב התופעה תתקדם באותו קצב בשתי העיניים במקביל.

ישנם שני סוגי של ניתוחים לטיפול בקטרקט; הראשון והפופולרי יותר מתבצע על ידי מכשיר הנקרא "פאקו", אשר מוכנס מאחורי הקרנית, וממוסס את השכבה העכורה , ואילו השני הינו הליך כירורגי יותר, אשר מתבצע על ידי חיתוך והסרה של שכבת הלכלוך העכורה על קרנית העין.

הכנות לניתוח

השלב הראשון בטרם תחילת הניתוח הינו לעבור בדיקת ראייה, אשר לאחריה הרופא יוכל להבין במדויק את מצב העין ההתחלתי, ובהתאם לכך לבחור את הטכניקה הניתוחית העדיפה. כמובן שיש לעדכן את הרופא שעתיד לבצע את הניתוח בכל רגישות \ אשפוזי עבר \ נטילת ויטמינים \ מחלות על מנת להקטין ככל הניתן את הסיכונים ותופעות הלוואי שיכולות להתעורר. בנוסף, יש להתכונן ולהכין את עצמך למשך החלמה של שבועיים – שלושה, בהם אסור יהיה עליכם להיות תחת פעילות פיזית, על מנת לאפשר לעין להחלים במלואה.

לאחר הניתוח

לאחר ההליך סביר שתרגישו מחושים בשעות שלאחריו, אשר ניתן להפחיתם משמעותית על ידי נטילת משככי כאבים. וכאמור, בפרק הזמן של שבועיים – שלושה לאחר הניתוח יש להקפיד על אי חשיפה מרובה לשמש, וכן להימנע ממאמץ, על מנת לאפשר לעין את פרק הזמן הנחוץ לה על מנת להחלים באופן מלא.

המלצות מנותחים שנעזרו בפורטל שלנו ושמחו לספק חוות דעת

קטי גורביץ – אט אט שמתי לב שהראייה שלי מתדרדרת, לאחר התייעצות עם רופא העיניים התברר לי שאני צריכה לעבור ניתוח קטרקט. בהתחלה נורא חששתי, ניתוח ועוד בעיניים, הייתי אובדת עצות. בגלישה בגוגל הגעתי לאתר שלכם ואני רוצה להודיע לכם שאתם הצלחתם להרגיע אותי בצורה נפלאה וזאת תודות לאתר המדהים שלכם שמכיל מידע מקיף על ניתוח קטרקט לכן אני ממליצה מאוד על האתר. כמו כן, התבקשתי לספק חוות דעת בנושא השירות מהמחיר. השירות של המרפאות והיחס מיוחד וחם ולבסוף גם קיבלתי מחיר באמת אטרקטיבי ואני מרוצה!

בני אוקנין – אף אחד לא אוהב לעבור ניתוחים בטח שלא בעיניים, לכן קצת חששתי שגיליתי שאני צריך לעבור ניתוח עיניים. אבל הרופא הנהדר שלי הרגיע אותי מאוד והבטיח לי כי אין לי מה לחשוש. ואתם יודעים מה? באמת לא היה ממה לחשוש. לכן אני ממליץ בחום על הרופא שלי ובכלל על שירות האתר וצוות המרפאה ולבסוף גם המחיר היה נפלא ונמוך יחסית ואני שוב ממליץ!

רוצים לקבל מידע עדכני ומקצועי בנושא זה? חסכו מכם זמן יקר בחיפוש

עבור תשובות  ממטופלים אחרים שלא בהכרח עם אותה בעיה בדיוק ותנו לנו לעזור! 

על מנת לקבל עזרה בנושא יש להשאיר פרטים בטופס צור קשר באתר

ונציגנו ישמחו לענות על כל שאלה!!

השירות אינו כרוך בתשלום וללא התחייבות !!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לשיחה קצרה על הטיפול שלכם - מלאו את הפרטים​

השאירו לנו את הפרטים שלכם ונציגנו יתקשרו אליכם מיד לספק לכם מידע מהיר ומקצועי, מחירים ושירות השוואת מחירים.