בעוד חלק ניכר בקרב הבוחרים לעבור ניתוח להסרת משקפיים הינם צעירים (18-35), ישנו חלק משמעותי של מטופלים בני 40 פלוס אשר קולם כמעט ואינו נשמע. כ-80% בקרב בני ה-40+ סובלים מתופעה הנקראת פרסביופיה, אשר מתבטאת בזוקן \ קוצר ראייה וכן אסטיגמציה. אנשים רבים הסובלים מן התופעה, חולמים בפעם הראשונה בחייהם, להסיר את המשקפיים על ידי ניתוח ולראות בפעם הראשונה ללא כל אביזר, לא יכלו לגשת לניתוח מפאת התופעה. כיום, עם התקדמות רפואת העיניים, בני 40 פלוס הסובלים מפרסביופה יכולים לגשת לניתוח הסרת משקפיים בטכניקת פרסבילאסיק החדשנית.

פרסביופיה (זוקן ראייה בגיל מבוגר)

התופעה, כאמור, הינה נפוצה מאוד בקרב בני 40+ (כ-85%), ומתבטאת בהיחלשות הראייה המולטיפוקאלית, אשר עימה יורדת יכולתנו להבחין ולהתמקד בעצמים הנמצאים הן קרוב והן רחוק מאתנו, תהליך המתחיל עם היחלשות בגמישות עדשת העין. ניתן להבחין בתופעה כבר בשלב התחלתי וזאת על ידי שימת לב למספר דברים, ובהם קושי בקריאת תפריטים, ספרים, עיתון ובכלל – ירידה ביכולת להבחין בפרטים קטנים.

הסרת משקפיים בשיטת פרסבילאסיק (presbylasik)

יש וחשוב להדגיש כי הירידה ביכולת הראייה הינה הדרגתית וכן אינדיבידואלית בין אדם אחד למשנהו. ניתוח להסרת משקפיים בשיטת פרסבילאסיק מאפשרת לאנשים הסובלים מפרסביופה להסיר לראשונה את המשקפיים, ונחשבת ליעילה בכ-70% מהמקרים.

מהו ניתוח הפרסבילאסיק

היתרון וכן החידוש העיקרי בניתוח זה הינו שהוא מתבצע על ידי לייזר שמעצב את הקרנית בצורה מולטי פוקאלית. בין אם הפגיעה בראייה הינה לטווח קצר או רחוק, ההליך מחזיר לשתי העיניים את יכולת הראייה. מכשיר ה-visx star 4, המשתמש בטכנולוגיית Recogniotion – IR, מזהה את מיקומה המדויק של הקרנית על ידי זיהויה ב-3 מימדים. ההליך אינו כולל פעולה כירורגית, אלא מתבצע על ידי הקרנת לייזר על שתי העיניים.

יתרונות הניתוח בשיטת presbylasik

  • בעל 70% הצלחה להסרת משקפיים בלייזר לסובלים מתופעת פרסביופה.
  • נותן מענה מלא גם לבעיות של קוצר ורוחק ראייה – מולטיפוקאל.
  • בשונה משיטות אחרות, ההליך מתבצע בהרדמה מקומית בלבד.
  • הליך לא כירורגי, מתבצע על ידי לייזר בלבד.
  • חיסכון של אלפי ₪ בשנה על רכישת משקפי מולטיפוקאל.

מציאת מרפאה מומלצת

מציאת המרפאה \ המנתח המועדפת עליכם הינה משימה חשובה מאוד בה עליכם לעמוד. קראו בפורומים מקצועיים, התייעצו עם חברים \ בני משפחה אשר עברו את ההליך ושמעו לעצתם. חשוב מאוד לקבוע פגישת יעוץ במרפאה ולהיות גלויים ככל הניתן עם המנתח העתידי לשם תיאום ציפיות. נסו למצוא את השילוב הטוב ביותר בין מחיר הוגן למנתח בעל הניסיון המקצועי הרב ביותר. אנחנו כאן נשמח לעזור, השירות לגולשי האתר ללא עלות וללא התחייבות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לשיחה קצרה על הטיפול שלכם - מלאו את הפרטים​

השאירו לנו את הפרטים שלכם ונציגנו יתקשרו אליכם מיד לספק לכם מידע מהיר ומקצועי, מחירים ושירות השוואת מחירים.