תכירו את דני – מנהל שיווק מהמרכז, בן 35 שמתמודד עם קוצר ראייה מגיל 12. למרות ההצלחה בקריירה, דני תמיד הרגיש שהמשקפיים שלו הם מכשול – גם פיזית, כי הוא לא יכול בלעדיהם, וגם מבחינת הביטחון העצמי שלו. בזמן האחרון, דני התייעץ עם חבר שעבר בהצלחה ניתוח לייזר לתיקון הראייה. מהשיחה הזאת, הוא הבין שהגיע הזמן להיפרד מהעדשות לטובת פתרון בעיית הראייה אחת ולתמיד. כשהתחיל לחקור את נושא ניתוחי העיניים, דני התרשם מזה שקיימות כל כך הרבה אפשרויות וטכנולוגיות, ושם לב שיש פערים בין עלויות הטיפולים. אם גם אתם, כמו דני, מחפשים דרך להיפטר מהמשקפיים לנצח, אתם במקום הנכון. במאמר הזה נבחן ביחד את כל ההיבטים הכלכליים של ניתוחי הסרת משקפיים, כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הכי נכונה בשבילכם.

מהם סוגי ניתוחי הלייזר הכי נפוצים להסרת משקפיים נכון ל-2024?

 1. LASIK (Laser-Assisted In Situ Keratomileusis): 

בניתוח LASIK, המנתח משתמש בלייזר כדי ליצור שינוי בפני השטח של הקרנית, מה שמשפר את יכולת הראייה. באופן כללי, זה ניתוח יעיל ונפוץ, שמאפשר למטופלים לשפר משמעותית את יכולת הראייה ולהפחית את התלות במשקפיים/עדשות .

העלות של הניתוח נעה בין 8,000 ל-14,000 ש"ח לשתי העיניים, תלוי במרפאה ובטכנולוגיה המשמשת. למרות שזה סכום לא זניח, הרבה אנשים בוחרים בטיפול הזה כדי להשתחרר מהצורך במשקפיים או עדשות מגע.

 1. SMILE (Small Incision Lenticule Extraction):

טכנולוגיית SMILE היא קפיצת מדרגה בתחום ניתוחי הלייזר. בשיטה הזאת, המנתח משתמש בלייזר כדי ליצור עדשית קטנטנה בתוך הקרנית, ומוציא אותה דרך חתך זעיר. התוצאה היא התאוששות מהירה יותר ופחות סיבוכים. יחד עם זאת, המחיר של ניתוח SMILE גבוה יותר ונע בין 12,000 ל-18,000 ש"ח.

 1. PRK (Photorefractive Keratectomy):

ניתוח ה-PRK דומה ל-LASIK, אבל מתאים יותר למטופלים עם קרניות דקות. המנתח מסיר את שכבת האפיתל העליונה של הקרנית ומעצב את פני השטח שלה בעזרת לייזר. למרות שזמן ההחלמה ארוך יותר, העלות של PRK דומה ל-LASIK ונעה בין 8,000 ל-13,000 ש"ח.

 1. ICL (Implantable Collamer Lens):

ניתוח ICL הוא בעצם תהליך של השתלת עדשות מגע מיוחדות בתוך העין, מאחורי הקשתית ולפני העדשה הטבעית. השיטה הזאת מתאימה במיוחד לאנשים עם מספרי עדשות גבוהים שאין להם את האופציה לעשות ניתוח בשיטת LASIK או PRK. בגלל המורכבות של הניתוח, המחיר של ICL יכול להגיע ל-20,000 ש"ח ואפילו יותר.

איך בעצם משפיעה הטכנולוגיה על מחירי ניתוחי הסרת משקפיים?

ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום ניתוחי הלייזר משפיעות משמעותית על המחירים:

– מכשירי לייזר מתקדמים כמו Schwind Amaris או Wavelight EX500 מאפשרים למנתחים לעשות ניתוחים מדויקים ובטוחים יותר, אבל הם גם מעלים את עלות הניתוח בכ-10-20%.

– טכנולוגיות חדשות כמו מעקב אחרי תנועת העין (eye tracking) ויצירת מפת טופוגרפיה אישית של הקרנית (customized ablation) הן גם תורמות להתייקרות של הניתוח.

– לעומת זאת, מרפאות שמשתמשות במכשירי לייזר ישנים יותר יכולות להציע מחירים זולים יותר כדי לייצר תחרות בשוק.

מה עוד משפיע על מחיר הניתוח חוץ מהציוד והטכנולוגיה?

יש כמה דברים נוספים שיכולים להשפיע על העלות הסופית של ניתוח הסרת משקפיים:

 1. מיקום גיאוגרפי: בדרך כלל, מרפאות עיניים במרכז הארץ גובות יותר מאשר מרפאות בפריפריה, בגלל עלויות תפעול גבוהות יותר וביקוש גבוה יותר.
 2. ניסיון/ותק של הרופא המנתח: מנתחים בכירים שיש להם שם בתחום יכולים לדרוש מחירים גבוהים יותר, בהתבסס על המוניטין והמומחיות שצברו לאורך השנים.
 3. חבילות שירותים נלווים: חלק מהמרפאות כוללות במחיר הניתוח בדיקות טרום ניתוחיות, טיפולי מעקב אחרי הניתוח ואפילו תרופות. חבילות מקיפות יכולות להצדיק מחיר גבוה יותר. 
 4. הנחות והטבות עונתיות: במהלך עונות "רגועות" או בתקופות של תחרות גבוהה, לפעמים יהיו מבצעים אטרקטיביים שיכולים להוזיל משמעותית את עלות הניתוח.

טיפים לבחירת מרפאה אמינה ואיכותית במחיר סביר

 1. אל תתביישו להשוות מחירים בין מספר מרפאות, אבל תזכרו – המחיר הוא לא הכל. חשוב לוודא שאתם בוחרים מרפאה עם צוות רפואי מיומן ומנוסה.
 2. מומלץ לברר מה בדיוק כוללת הצעת המחיר – האם מדובר בחבילה שלמה או שיש עלויות נוספות כמו בדיקות או תרופות?
  3. חפשו ביקורות וחוויות של מטופלים קודמים. המלצה אישית יכולה לתת המון ערך על איכות הטיפול והשירות.
 3. חשוב לוודא שהמרפאה שבחרתם משתמשת בטכנולוגיות ובפרוטוקולים הכי עדכניים בתעשייה. ציוד מיושן או שיטות מיושנות יכולות לפגוע בתוצאות הניתוח.
 4. תתאמו פגישת ייעוץ עם המנתח לפני קבלת ההחלטה הסופית. זאת ההזדמנות שלכם להתרשם, לשאול שאלות חשובות, ולבנות אמון וביטחון במרפאה.

מה חשוב להבין ולצפות לקראת ניתוח לייזר לעיניים?

– בדיקות מקדימות מעמיקות הן הכרחיות כדי להבין במדויק את מצב העיניים שלכם ולבחור את שיטת הניתוח האידיאלית בשבילכם.

– יכול להיות שתתבקשו להפסיק להשתמש בעדשות מגע לפחות שבוע לפני הניתוח, כדי לאפשר לקרנית לחזור לצורה הטבעית שלה.

– חשוב לספר למנתח על כל הבעיות הבריאותיות או התרופות שאתם לוקחים, גם אם הן נראות לא קשורות – הכל יכול להשפיע על בטיחות הניתוח.

– תלמדו ותקבלו את הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים של הניתוח, בנוסף גם את משך ההחלמה הצפוי. אין דבר כזה "בלי סיכון בכלל".

– תכננו מראש את ימי החופשה והמנוחה שלכם אחרי הניתוח – יכול להיות שתצטרכו כמה ימים עד שבוע כדי לחזור לשגרה מלאה.

– תהיו ריאליים לגבי התוצאות. ברוב המקרים, ניתוח לייזר יפחית משמעותית את התלות במשקפיים, אבל לפעמים יכול להיות שעדיין תצטרכו עדשות או משקפיים לראייה מושלמת.

מהן האפשרויות לתשלום או מימון ניתוח הסרת משקפיים?

למרות שרוב קופות החולים לא מכסות את עלות הניתוח, הרבה מרפאות מציעות פתרונות מימון גמישים:

– תשלום בכרטיס אשראי בפריסה של 12-36 תשלומים, לרוב ללא ריבית וללא חיוב מיידי.

– הלוואות יעודיות לניתוחים כאלה, בהחזר חודשי נוח ולתקופה של עד 60 תשלומים.

– במקרים נדירים של בעיות ראייה חמורות ומתועדות, אפשר לקבל כיסוי חלקי או מימון של קופת החולים.

לסיכום, ניתוח לייזר להסרת משקפיים נחשב לחלום שהתגשם בשביל הרבה מאיתנו. זאת השקעה שיכולה לשנות את החיים שלכם מקצה לקצה, גם מבחינה פיזית וגם מבחינה נפשית ורגשית.

המחירים של הניתוחים השונים יכולים להרתיע ולבלבל בהתחלה, כמו שלמדנו מהסיפור של דני. אבל בעזרת המידע המקיף שהבאנו לכם, כולל טווחי מחירים, גורמים משפיעים ועצות לבחירת מרפאה ורופא שיתאימו לצרכים שלכם – אתם יכולים להיות רגועים שיש לכם את כל הכלים לקבלת החלטה חכמה ומושכלת.

העיניים הן אחד הנכסים הכי יקרים שלנו, ולכן חשוב שלא להתפשר על איכות הטיפול. כמובן שגם אין סיבה לשלם מעבר למה שצריך. תשקלו בזהירות את כל האופציות, ותיעזרו בקרובים שעברו תהליך דומה, ותשאלו את כל השאלות שחשוב לכם לדעת.

בסופו של דבר, ההחלטה לעבור ניתוח יכולה לשנות את החיים שלכם. העולם שייך לאמיצים, ועם הידע והכלים הנכונים, שום מחיר לא יעמוד בדרך שלכם לעבר חיים חדשים וצלולים, בלי משקפיים. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לשיחה קצרה על הטיפול שלכם - מלאו את הפרטים​

השאירו לנו את הפרטים שלכם ונציגנו יתקשרו אליכם מיד לספק לכם מידע מהיר ומקצועי, מחירים ושירות השוואת מחירים.